Seminář obedience se Zuzkou Coufalovou - 13.5.2012

Na tenhle seminář jsme se moc těšili. Pravda je, že o obedienci toho moc nevíme a poslušnost opravdu důsledně nepilujeme, ale přesto jsem byla opravdu zvědavá, co nového se dovíme. Zuzana Coufalová, mimo to, že je to kamarádka naší členky Z. Šťulíkové je výbornou závodnicí a trenérkou obedience. A hlavně velmi rozumí psům a jejich chování obecně.

Takže seminář se skládal z teoretické části o pravidlech obedience a o jednotlivých cvicích. A druhá část již byla praktická, kdy si každý mohl vyzkoušet jednotlivé cviky. Bylo to naše první setkání s obediencí na vlastní kůži a moc se nám líbilo. Velký dík Zuzce Coufalové a jen víc instruktorů psích sportů s takovým přístupem ke cvičení. Fotky od Sandry Rudolfové zde

23.10.2011 Klubové závody Primavery

Na podzim na rozloučení se sezónou si naše paničky pro sebe a pro nás uspořádaly mezi sebou klubové závody s různými disciplínami jak pro nás závodníky, tak pro začínající členy i nečleny klubu. My i ony jsme  užily spoustu legrace a byl to opravdu moc vydařený den. Všem se to ohromě líbilo a rozdávaly se i ceny a diplomy. O všem si můžete přečíst v reportáži od mé paničky klubove zavody a podívat se na opravdu hezké fotky naší kamarádky Sandry zde

20.8.2011 - Zkoušky ZOP a ZPU-1

20.8.2011 pořádali naši kolegové ze ZKO Vrdy na našem společném cvičišti na Vinici zkoušky ZOP a ZPU-1.

Kromě členů ZKO se zkoušek zúčastnili i členky našeho klubu Primavera Kristýna Průšová s Bordie a Katka Čížková s Maxem – ZOP a Zdena Šťulíkvá s Fibi – ZPU-1.

Začínalo se opravdu brzy kvůli teplému počasí – už v sedm hodin ráno.

Jako prvním jsme drželi palce Zdeně s Fibi. Obě jsou již zkušené závodnice, a proto jim individuální disciplíny nedělaly žádné potíže a vše absolvovaly v pořádku.

Po prvních zkouškách ZPU-1 následovala první část zk. ZOP. Tady už jsme fandili Bordie a Maxíkovi. Oba dva předvedli velmi pěkný výkon, sice Bordie trochu váhala s přivoláním a házela očka na diváky, ale nakonec všechny požadované disciplíny splnila výborně.

Maxík ovšem zazářil. Jeho cvičení bylo nejen přesné, ale bylo vidět, že plní příkazy paničky s radostí a s neustálým kontaktem.

Potom následovaly skupinové a speciální disciplíny. Ani tyto nedělaly našim závodnicím žádné potíže a až na malá zakolísání vše splnily se svými psy velmi dobře.

Zvlášť zajímavý byl přechod po ztíženém terénu, kdy psi přecházeli přes igelitovou plachtu poházenou větvemi a pet-lahvemi a v libovolném místě si museli sednout a potom přenášení psovodem a následně cizím člověkem, kdy psa připraveného na stolečku přenesl vlastní psovod a předal ho cizímu asistentovi, který ho přenesl zpět na stoleček.

Také tyto disciplíny Bordie i Maxík absolvovali výborně, ačkoliv Maxíkova panička měla z přenášení obavy, jak bude pejsek reagovat na cizího člověka, ale ten buď byl tak překvapený, a nebo respektoval napjatou závodní atmosféru, že vše ustál bez mrknutí oka. Bordie, jako velkému ,,mazlíkovi“, kterému nevadí naprosto nic tyto disciplíny nedělaly absolutně žádné potíže.

Rozhodně to byla pro diváky velmi zajímavá podívaná a všechny týmy si zaslouží velkou pochvalu.

Po sečtení všech výsledků složily shodně Kristýna s Bordie a Katka s Maxem zkoušku ZOP na výbornou s 99 body z možných 100 a Zdena s Fibi složila zkoušku ZPU-1 také na výbornou se 143 body z možných 150.

Je vidět, že i psi, kteří se věnují převážně psím sportům, jako agility a dogdancing, dokáží velmi dobře obstát i v klasické sportovní kynologii s velmi dobrými výsledky a že jsou se svými páníčky opravdu sehrané týmy.

Takže ještě jednou velká gratulace všem …………..

Fotografie naleznete zde

17. - 23.7.2011 - LVT Žirovnická Jitřenka

V tomto termínu jsme vyjely s paničkou na letní výcvikový tábor s tím, že se naučíme nové věci, a užijem si spoustu legrace s našimi kamarády. I když nám počasí moc nepřálo, myslím, že ten čas nebyl ztracený a že jsme so odnesli spoustu nových zážitků a zkušeností. No moje panička o tom umí líp vyprávět, tak si to přečtěte tady: Byli jsme na tabore

Fotky naší kamrádky Káti zde

Fotky mojí paničky zde

Další fotky zde - LVT_Zirovnice_-_vycvik_19.7.2011

Fotky od pí. Matuškové - CHS Chlupatý hopan zde

 

Coursing s Hagískovými - Kolín - 11.6.2011

Znovu jsme dostali pozvání na coursing do Kolína, který v rámci akitího srazu pořádali naši kamarádi Hagískovi (přesněji Rudolfovi z CHS Haguro Kensha).

    

 Vyrazili jsme ve složení já, Atos (který byl s námi bez paničky), Brita, Bordie a Maxík. Na chvilku za námi přijela zkusit si také honit střapec naše Barča, aby všem dokázala, že také umí běhat rychle, to ostatně uvidíte na fotkách. Všem nám to ohromě šlo. Mezi běhy jsme s našimi paničkami předvedli akiťákům několik dogdancigových triků a také jak umíme chytat frisbee, myslím, že se jim to dost líbilo.

Protože počasí bylo opravdu vydařené a sluníčko dost pálilo, vzali nás nakonec naše paničky na krátkou procházku, která končila u písáku a to jsme se vyblbli, závodili jsme v plavání za klacíkem a moc jsme se nasmáli (tedy spíš naše paničky) Atoskovi, když se potopil a všechna ta nadýchaná srst byla tatam. To bylo super.  Už se těším, až tam zase vyrazíme.

Tady je pár fotek od naší kamrádky Sandry zde

Intenzivní trénink s Irenou Kochovou Kutná Hora 20.5.2011

Na poslední chvíli jsme se přihlásili na intenzivní trénink s Irenou Kochovou na cvičiště v Kutné Hoře. Jelo nás celkem 5 týmů z klubu Primavera, takže jsme zaplnili téměř celý jeden kurs.

Irena Kochová, to je pojem v agilitním světě (alespoň pro mne). Je to trenérka klubu Sultanci Havlovice a velmi úspěšná závodnice v agility.

Každý měsíc se pravidelně těším na její příspěvky a články v časopise Pes přítel člověka a stále z nich čerpám. Proto jsem se moc těšila také na intenzivku a byla jsem na Irenu moc zvědavá.  I když se vše kvůli dešti trochu zdrželo, trénink naprosto splnil naše očekávání.

Irena je velmi sympatická a velmi trpělivá a zkušená trenérka. Trénovali jsme na postavené sekvenci a vždy po jejím zaběhnutí s každým psovodem znovu trať prošla, vysvětlila všechny chyby a ukázala správný způsob vedení psa. Pro nás všechny to bylo velmi, velmi užitečné.

Nakonec nám ukázala se svými třemi borderáky, jak na nácvik zastavovaných zón a jak na stranové povely. Její psi jsou nádherní a opravdu šikovní.

Myslím, že to byl jeden z nejlepších intenzivních tréninků, na kterých jsem byla a doufám, že nebyl s Irenou Kochovou poslední.

 

Intenzivní trénink s Káťou Lerlovou 14.5.2011

     

Katka byla na našm cvičišti už podruhé, všichni jsme se na ní moc těšili a opravdu nás nezklamala. První půlka tréninku byla dogdancigová. Načerpali jsme něco z teorie a z přípravy dogdancingové sestavy a pak jsme se pustili do nácviku jednotlivých triků. Jak se ukázalo, všichni psi se ůžasně snažili i přes velké horko a zjistili jsme, že i triky, které už známe, jako třeba slalom mezi nohama psovoda vypadá mnohem atraktivněji, pokud se přidá nějaká maličkost, třeba střídání směru, atd. Káťa nám prozradila, jak naučit různé triky a poradila nám se sestavou, kterou jsme zrovna chystali pro čáslavskou Diakonii.

Druhá půlka tréninku byla věnovaná agility. Káťa postavila sekvenci a na ní jsme zkoušeli různé druhy vedení, otočky atd.

Den nám velmi rychle uběhl, zbyla i chvilka na povídání o zkušenostech s výcvikem, Katka nám ukázala svoje poznámky k tréninkům agility a nutno říct, že bych si přála tolik se věnovat tomuhle sportu jako ona.

Byl to velice užitečně strávený den a doufám, že Katka u nás nebyla naposledy.

Tady jsou fotografie naší kamrádky Sandry. 

haguro.rajce.idnes.cz/Intenzivka_14.5.2011/

Zimní coursing - Kolín 2010

Po vánocích uspořádali naši kamrádi Hagískovi coursingové běhání za střapcem na cvičišti ZKO Borky v Kolíně. Coursing jsem si už vyzkoušela.

Pro ty, kteří nevědí co coursing je, tak se vlastně jedná o takové terénní psí dostihy, psi tu honí igelitový střapec, který svým pohybem imituje pohyb např. zajíce. Střapec je vlečen navijákem, mění rychlost a různě zahybá. No pro psy jako já, kteří rádi něco honí, tak je to vysloveně lahůdka. Neznám psího kamaráda, kterého by to nebavilo. Za střapce běhají i největší gaučoví povaleči.

Byly s námi ještě moje psí kámošky Bella, Brita a Bordie. Taky jim to šlo moc dobře, jen s Bellou musela panička chvilku běžet, protože to ještě neznala a nevěděla co má přesně dělat, ale nakonec taky běžela jako o závod. Doufám, že si to zase s Hagískovými někdy zopakujeme.

foto-zde

 

 

 

Intenzivka s Ivou a Růženkou 28.9.2009

Další intenzivku jsme pořádali u nás na cvičáky s Ivou a Růženkou, jsou to kamarádky Sandry a Ivety z našeho klubu. Holky byly bezva. Mají spoustu zkušeností a fgilitním závoděním, s flayballem a taky s canisterapií.  Suprově jsme si zacvičili a taky popovídali. Byl to senzační den.

foto-viz fotogalerie agility

Letní tábor Louny.

V létě 2009 jsme s paničkou jely na náš první agiliťácký tábor do Loun. Bydleli jjsme ve stanu ještě s Atosem Bríťou a Borinkou,  a jejich paničkami, to jsou moji kamarádi z Primavery. Moc se nám tam líbilo a moc jsme se toho naučily.  Doufám, že to nebyl náš poslední tábor a že zase někam pojedeme.

foto-viz fotogalerie agility

Intenzivka s Katkou Lerlovou 5.4.2009

Tak tohle byl "nářez". Byla to s mojí paničkou naše první  intenzivka. A hned s Katkou Lerlovou. Bylo to super. Katka umí všechno bezvadně vysvětlit a o pejscích, agility a dogdancingu toho ví hodně.  Trénink byl super a myslím, že i Katce se u nás líbilo i když jsme tenkrát byli všichni začátečníci.

foto-viz fotogalerie agility