Procházka na Starou řeku

Panička nás vzala s Barčou na procházku a taky si vzala foťák. Konečně se udělalo hezky, tak jsme šli k řece. Škoda jen, že je to tam tak zarostlé, museli jsme se prodírat kopřivami. Ale nakonec jsme se tam dostali, pobrouzdali jsme se a šli ještě na chvíli ke splavu. Podívejte se na to jak se Barča potápí a já tahám velké klacky z vody. Tady jsou fotky na_stare_rece_2012

Výlet na Stvořidla

Naši páníčci nás s Barunkou vzali na výlet na řeku Sázavu - na Stvořidla a pak k rybníku na Kouty. Měli jsme se všichni moc hezky a moc jsme si to užili, koupali jsme se v řece a pak v rybníku, taky jsme tam potkali spoustu dětí, co si nás hladili a u rybníka taky jednoho retrívřího kamaráda, který s námi běhal pro klacky do vody. No bylo to opravdu fajn. Mrkněte se na fotky zde

Procházka po úpatí Železných hor

Na prvního máje jsme si vyrazili s kamarády z Primavery a s našimi příznivci Lepeškovými na procházku po železných horách. Počasí se nám krásně vydařilo, měli jsme naplánováno asi 10 km. Bylo nás opravdu hodně. Cesta nám krásnou přírodou uběhla velmi rychle , psiska se náramě proběhla, dokonce se vykoupali i v rybníce. Procházku jsme zakončili u Zdeny Šťulíkové, kde jsme dostali výborný guláš a skoro dvě hodiny jsme povídali o čem jiném než o psech.

Děkujeme za krásné fotky M. Lepeškovi - zde

Koňařsko psí Imbolc - 4.2.2012

Na začátku února jsme si vyšly pod Tisí skálu, kde koňáci z blízkého okolí vítají a přivolávají jaro po způcobu keltů v době svátku zvaného Imbolc.

Imbolc je jeden ze čtyř hlavních svátků irského kalendáře slavený Gaely a některými jinými keltskými kulturami, odehrává se na počátku února nebo při prvních známkách začínajícího jara. Nejčastěji je slaven 2. února, tedy mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. Původně byl zasvěcen bohyni Brigid, v křesťanské době byl přijat jako den sv. Brigidy. Ve stejný den je slaven křesťanský svátek Hromnice.

Nejprve jsme si prošli okolí Tisí skály a za notného mrazu jsme se zůčastnili slavnosti vítání jara, dostali jsme od bohyně Brigid klásky hojnosti, pozdravili jsme se s Lepeškovými a jejich Merlinkem a pak jsme už uháněli k domovu. Mě s Barčou zima ani tak nevadila, ale páníčci už se úplně klepali.

Jen doufám, že se to jaro všem přítomným opravdu podaří přivolat co nejdřív.

Tady je ještě pár foteček a ještě něco málo o Imbolcu.

Procházka na Tisí skálu 28.10.2011

Sváteční den jsme věnovali s psími i lidskými kamarády procházce po našem okolí. Sjelo se 17 pejsků, z toho nejvíce převládaly akity. Tentokrát padla volba na okolí Tisé skály, ke ketré vede pohdlná hypostezka téměř od ranče Dalu.

Co říká wikipedie o Tisé skále:

Tisá skála (392 m) je významná geologická lokalita nalézající se v lese asi 1 km jihozápadně od obce Bratčice anebo 5 km severozápadně od města Golčův Jeníkov. Tisá skála představuje poměrně výrazný kopec v okolní ploché krajině.

Na Tisé skále se nalézají po obvodu a na samotném vrcholku rozsáhlé přirozené skalní výchozy z přibyslavické ortoruly. Pod vrcholem se nalézá rovněž poměrně rozsáhlé kamenné moře.

Skalní výchozy jsou využívány jako cvičné horolezecké terény a je zde registrováno zhruba 60 výstupů převážně boulderového charakteru.

 

Nám poskytlo okolí Tisé skály cca deset kilometrů krásné procházky, kterou si užili všichni naši pesani, včetně mnoha akitích dorostenců, kteří tuhle vzdálenost zvládli levou zadní.

Díky akiťákům za společnost. A zase někdy příště. Sandře díky za fotky

 

26.8.2011 - Plavání na Zbýšově

Koncem prázdnin jsme si vyjeli s částí klubu Primavera k rybníku Zbýšov, abychom se s našimi paničkami vykoupali. Byl to opravdu horký den, který přímo volal po řádění ve vodě. A taky že jsme se vyřádili plavali jsme, nosili aportky a také závodili v plavání za klacíkem. Bylo to fajn i naše paničky si užili a tak jsme hezky zakončili prázdniny.

Fotečky si můžete prohlédnout zde

Procházka krajem Lichnice 9.4.2011

fotky od naší kamarádky Sandry zde

fotky od naší kamrádky Míši zde

povídání mojí paničky zde

 

 

Procházka na Pařížov 17.11.2010

V tenhle sváteční den se nás pár sešlo z Primavery a kamarádi "akiťáci", abychom si udělali výlet z Mladotic do Pařížova a zpátky. Počasí nám sice moc nepřálo, ale mě to vůbec nevadilo (a nejen mě), já se dokonce ještě vykoupala v řece. My pejsci jsme se moc pěkně proběhli,  ale to víte páníčci si na zpáteční cestě stěžovali, že je bolí nohy. Ale mrkli jsme se i na přehradu v Pařížově, kde se nám moc líbilo.  Tak zase někdy příště....

fotky

Pochod za kutnohorským stříbrňákem 8.5.2010


článek

fotky

Předvánoční procházka 13.12.2009

fotky