Dvojzkoušky v Lysé nad Labem 20.5.2012

Další letošní závody. V Lysé nad Lebem jsme s paničkou byly poprvé. Mají velmi hezký a prostorný cvičák a byla tu dobrá organizace. Závody posuzoval rakouský rozhodčí Hans Fried. Tratě byly velmi pěkné a kompaktní, celkem jednoduché. Takže by všechno nahrávalo k velmi dobrému výkonu .... až na to vedro. První běh celkem šel,ale ve druhém to už jsem se za paničkou ploužila. Docela mě to pak mrzelo, mohla jsem asi trochu přidat. Takže z toho nakonec bylo jen 18 místo v jednom běhu a 14 ve druhém. Takže zase nic moc. Uvidíme, jak se nám bude dařit příští měsíc v Nymburce.

Kutnohorský groš - 22.4.2012

Tohle byly první závody v roce 2012. Těšili jsme se, ale bohužel vůbec se nám nevydařily. 2x jsme se s paničkou diskvalifikovali a to hlavně proto, že jsme se zamotaly a nevěděly jak dál a 1x jsme skončily na 17. místě ale zase ze 46 závodníků. Rozhodčím byl pan Grygar a musím říct, že jeho parkury byly promě trochu zklamáním - velmi těžko zapamatovatelné, málo navazující, asi potřebuejeme něco jednoduššího, nevím....

Tak snad to půjde příště lépe.

 

9.10.2011 Emilův dvojskok Kutná Hora (dvojzkoušky)

V říjnu jsme opět vyjeli do Kutné Hory na již tradiční dvojzkoušky. Rozhodovala tu rozhodčí Jitka Novotná, na jejíž parkury se vždy těšíme. Závodily jsme s paničkou v LA2 a spolu s námi ještě Atosek s Lenkou a premiérově s námi je la i Karka s Ballou, pro které to byly první oficiální závody v kat. LA1. Parkury byly opravdu pěkné, všichni primaveráci běželi velmi dobře, ale bohužel Bella i já jsme nakonec skončily oba běhy s diskvalifikací, já dokonce na stejném místě, no nějak jsme si s paničkou nerozumněly ale Atosek s Lenkou nakonec  v jednom běhu obsadili krásné druhé místo a dostali se tedy na bednu a tím si splnili zkoušku  a v druhém běhu byli devátí, což je také vnelmi pěkný výsledek.

Jako již tradičně v Kutné Hoře ani umístění na stupních vítězů není důvod pro pořadatele, aby závodníky odměnili alespoň medailí, která jim to bude připomínat.

Tady je pár foteček, které jsme si vypůjčili ze stránek agiliťáků z KH.

 

25.9.2011 - Svatováclavské dvojzkoušky - Nymburk

Na konci září za nezvykle horkého počasí jsme se zúčastnili tradičně svatováclavských dvojzkoušek v Nymburce, které se konaly tentokrát na cvičišti v Nymburce, nikoliv na hasičském cvičišti. Bohužel ze závodů nemáme ani fotografie, ani videa a výkony byly průměrné, tak uvádíme alespoň v krátkosti výsledky:

1. zkouška LA2 - Lenka a Atos - 7 místo, Lenka a Hanny - DIS

2. zkouška LA2 - Lenka a Atos - 12 místo, Lenka a Hanny - DIS 

6.8.2011 Ofi. závody v Opatovicích nad Labem „Holdye memoriál“

První srpnový víkend pořádal agility klub Sírius v Opatovicích nad Labem dvoudenní oficiální závody Holdye memoriál.

Z našeho klubu se zúčastnily Kristýna s Britou a Lenka s Hanny, které se ale přihlásily pouze na sobotní klání.

Závody tentokrát rohodovala hospitačně Katka Lerlová za dohledu rozhodčího Petra Nogy.

Cvičák v Opatovicích jsme našli po malinkém bloudění dobře. Bohužel v Opatovicích je velmi málo místa kolem samotného parkúru, takže jsme se tísnili vedle přístřešku jiných závodníků, což se nakonec ukázalo jako výhoda, protože jsme u nich našli azyl jak před deštěm, tak před sluníčkem.

Právě první běhy proběhli částečně za deště. Jako první se běžel jumping. Pro Britu to byly závody po dlouhé přestávce, ale i přesto se velmi snažila a nakonec skončila na 17. místě a Hanny na 14.

Druhá se tradičně běžela zkouška. Pro Hanny to byla první zkouška v kat. LA2 a nedopadla úplně nejhůř – skončila na 6. místě, škoda nepohlídané zóny a špatného náběhu do slalomu. Pro Britu zkouška SA1 znamenala první diskvalifikaci v její závodní kariéře – vyzkoušet se má všechno.

Jako poslední absolvovali všichni závodníci za úmorného vedra běh agility open a Brita i Hanny ve svých kategoriích obsadili shodně 10. místo.

Bohužel tyto závody poznamenala velmi tragická událost, kdy jeden z pořadatelů v záplavě pořadatelských povinností zapomněl na své dva psy v autě a ti tam ve velkém vedru zkolabovali.

Domů jsme odjížděli v trochu pochmurné náladě z této události a doufáme, že už nikdy nebudeme svědky něčeho podobného.

Dávejte proto všichni vždy na své psíky pozor a za žádných okolností je v létě nenechávejte v zavřených autech!!!

Výsledky:

Jump - Hanny 14. místo, Brita - 17. místo

Zkouška - Hanny A2-6. místo, Brita A1 - dis

Agi - Hanny a Brita stejně na 10. místě.

Oficiální závody Acana Cup v Nymburce 4.6.2011

V červnu jsme tradičně vyrazili na závody do Nymburka. Jen krátce: potkali jsme spostu známých a moc se nám nedařilo. Ve zkoušce A1 a v jumpu jsme se diskvalifikovali a v agility open jsme skončily na 14 místě s pěti tr. body. Panička se rozhodla, že od příštích závodů již budeme soutěžit v kat. A2, tedy té težší, tak jsem zvědavá, jak se nám bude dařit.

V Nymburce nás také jako již tradičně v červnu potrápilo velké horko. Fotečky žádné nemáme, ale něco málo je v sekci videa.

 

Oficiální závody "Kutnohorský groš" 17.4.2011

V neděli 17.dubna jsme vyrazily s paničkou a s Lenkou a Atoskem na závody do Kutné Hory.  Těšily jsme se, protože bylo hezké pačasí a v Kutné Hoře jsou závody vždycky dobře zorganizované. Byla tu dost velká konkurence a jako vždycky se sešlo nás velkých, v kat. large nejvíc - 46 z 80-ti týmů. To je opravdu hodně.  Rozhodovala tentokrát Alice Glöcknerová Jako první se běželo Agility open. Paní rozhodčí postavila poměrně složitou, ale hezkou a kompaktní trať, která měla hlavu a patu.  Běžela jsem, co to dalo, ale to víte, jednou jsem si začuchat musela, ale nebylo to špatné a hlavně jsme se nediskvalifikovaly. Jako druhá se běžela zkouška. Moje panička si přála, abychom ji zvládli na výborně a tak mohli příští rok závodit už v LA2 i když to bude těžké. Ale nakonec jsme to zvládly, dostaly jen 5 trestných bodů a můžeme postoupit dál.

 

A poslední se běžel jump. Tedy panička říkala, že je to "masakr" a že si to vůbec nezapamatuje, ale běh se nám taky povedl. No medaile z toho zžádná nebyla, ale byly jsme spokojené. Dokonce se nás jedna paní novinářka vyptávala, jak se nám tam líbí a pak představte si, nás vyfotila do novin. Kdo by to byl řekl.  Už se těšíme na další závody.

Podívejte se na videa v sekci videa.

Tady jsou výsledky:                                                                   

Agility Open : 17/46, 57.88 s, 22.88 tr. b., 2.95 m/s

Jump Open :   15/45, 48.44 s, 16.44 tr. b., 3.34 m/s

Zkouška LA1:  7/24, 47.1 s, 5.0 tr. b., 3.31 m/s

 

 

Hopsání u Dědy mráze - Hradištko u Nymburka 6.3.2011 - oficiální a neoficiální závody v agility

V sobotu 6.3. jsme se vypravily s paničkou na naše první letošní závody. Jeli jsme ještě s naší kamrádkou Katkou a její fenkou bearded kolie Belou, které soutěžily v neoficiálních závodech.  Byla dost zima, ale svítilo sluníčko.  Závody se konaly v Hradištku u Nymburka v jízdárně Kinských, v kirásném prostředí hned vedle Labe.

Panička se těšila, že bychom si v tomhle závodě mohly splnit naší třetí zkoušku v kat. LA1 a tím do budoucna postoupit do kat. LA2. Jak se ukázalo, byly to předčasné naděje, protože se nám ten den vůbec nedařilo. První jsme běželi jump a skončili jsme hned na druhé překážce diskvalifikací. V tom neznámém prostředí mi něco zavonělo v tunelu za druhou překážkou, tak jsem se tam šla mrknout, ale tam se běžet nemělo. No co naplat. Zkouška se nám taky nevyvedla a opět disk. Poslední jsme běžely agility a co myslíte - zase disk a zase u tunelu, ale nutno říct, že tenhle běh se nám povedl nejlépe. No co dělat, příště to bude opravdu lepší. Budem se snažit obě.

Našim kamarádkám se dařilo o moc lépe. V neof. závodech se kat začátečníků large umístily v jumpu na 6. a v agi dokonce na 4. místě. Agi běžely moc hezky a to to byly teprve jejich druhé závody.

Podívejte se na videa v sekci videa.

 

 

 

Dušičkové hopsání v Nymburce 30.10.2010

Lońskou závodní sezonu jsme zakončily s paničkou jako doprovod našich kamarádek Katky a Bely na neof. závody "Dušičkové hopsání" do Nymburka.

Bylo sice 30. října, ale počasí bylo krásné, až na ranní mrazík a pro Katku a Belu to byly jejich první závody. A opravdu se jim dařilo. V agility i jumpu shodně obsadily 5 místo a to je opravdu úspěch. Šlo jim to moc hezky. Jen se mrkněte.

 fotky

 

Podívejte se na videa v sekci video


Emilův dvojskok - dvojzkoušky Kutná Hora - 10.10.2010

Další hezké závody v Kutné Hoře a pro nás dvojnásob. V první zkoušce jsme se bohužel disvalifikovaly, ale ve druhé jsme s paničkou zabojovaly a představte si, že jsme vyhrály!! Porazily jsme dokonce dvě borderky!! No bylo to super a v konečném součtu i s diskvalifikací jsme skončily na 3. místě.

Navíc jsme si splnily naší druhou zkoušku A1.  Rozhodovala Jitka Novotná. Měli jsme velkou radost.

fotky

 

Svatováclavský Fitmin Cup Nymburk - 25.9.2010

Na tyhle závody jsme vyrazily s kamarádkou Lenkou a s Atoskem. Počasí se nám vůbec nevydařilo. Závody byly na hasičském hřišti v Nymburce, kde jsme byly poprvé. No cvičák v Nymburce je trochu útulnější, ale tady je to zase větší. Posuzoval Zdeněk Spolek.

Závody se nám celkově moc nevydařily. Ten den se mi chtělo stále čuchat a čuchat, takže jsem se dvakrát diskvalifikovala. Panička se na mě trochu zlobila. Tak jsem to alespoň trošku vylepšila 8. místem v agility - aspoň něco. Jinak jsme ale viděly moc hezké výkony Verči Brunhoferové a Hanky Šedivé s jejich psisky.

Mrkněte na video v sekci videa.


 

 

Neoficiální závody Nemošice - 19.9.2010

Tak tohle byly asi nejlegračnější a nejnapínavější a nejpřekvapivější závody, které jsem zatím zažila. Sama nebudu nic psát. Tady máte článek od naší kamrádky Lenky, která to popsala, přesně,                                

jak se všechno tenkrát v Nemošicích odehrálo:   článek , fotky

 

Neoficiální závody "Podhorský skok" Česká Třebová 4.9.2010

V sobotu 4. září jsme se vypravily s Maxíkem a jeho paničkou na neoficiální závody Podhorský skok do České Třebové. Cestovali jsme vlakem, proto nezbývalo, než si řádně přivstat. Ale cesta uběhla celkem rychle a také cvičiště na Podhorce jsme našli celkem snadno.
Bohužel počasí tento den agility závodům vůbec nepřálo. Od rána bylo zataženo, pošmourno a během dne se spustil větší či menší déšť.
Ale i v těchto těžkých podmínkách se nám celkem dařilo.
Maxík závodil v kategorii bažantíci large a já pokročilí large.
Zúčastnili jsme se 3 běhů – první – hra – Maxík – 7 místo , Hanny – 13 místo
druhý – agility – Maxík – 3 místo, Hanny – dis.
třetí - jump – Maxík – 3 místo, Hanny – 3 místo
Maxík běhal jako o život a svou rychlostí překvapil i vlastní paničku a já zase zkoumala, co nejlépe voní na parkůru  ale i přesto jsme se nakonec s paničkou postavily na bednu.
Celkem vzato, co do úspěchu se závody vydařily, ale bohužel organizace se klubu Podhorka stále moc nedaří (všechno trvá moc dlouho) a počasí je pro tento již tradiční závod snad prokleté (loni závody také propršely).
Snad příští rok ……

A takhle běhal Maxík          video1

                                          video2

ACANA CUP - Nymburk 5.6.2010

Opět vydařené závody na cvičišti ZKO v Nymburce, kde se nám vždycky dobře běhá. Doufaly jsme s paničkou, že splníme další zkoušku. Bohužel hned v prvním běhu se nám to nepodařiloa diskvalifikovaly jsme se. Dalším během byl jump a i tady jsme udělaly chybu a zase z toho byla disjvalifikace. Do posledního běhu - agility jsme nastupovaly už dost unavené a bez velkých ambicí, ale nakonec se nám podařil čistý běh a získali jsme krásné druhé místo a náš první pohár!  Posuzovala Jitka Novotná.

fotky

 

Kutnohorský groš - 1. ročník - 25.4.2010

Do Kutné Hory jsme se těšili, protože tu máme kamarády a je to blízko našeho domova. Závody byly krásné, počasí se vyvedlo, no a výsledky tak na střídačku - ZKA1 - DIS, Agility open - 20. místo, Jump open - 16. místo, součet - 11. místo. Ale konkurence byla veliká. Rozhodoval Petr Rybář - stavěl zapeklité parkury.

FitminCup a A1 agility pohár - 30.10.2009 - Nymburk

Tak tohle byly naše první oficiální závody. Byly v Nymburce, tam to dobře známe. Panička mě nechala přeměřit a pan rozhodčí Spolek mi naměřil 56 cm. Tedy o svém zařazení do kategorie Large jsem nepochybovala, ale byla jsem zvědavá, jak jsem vyrostla.

Tedy v agility a jump open jsme s e s paničkou diskvalifikovali, ale zato jsme si splnily naší první zkoušku A1 a hend na výbornou bez trestných bodů, na 6. místě. Tak to napoprvé jde ne?

 

 

Neoficiální závody Česká Třebová 29.8.2009

Na těchto závodech jsem závodila ještě za začátečníky a celkem se mi dařilo. Vyhrála jsem s paničkou, které to taky docela šlo agility a i jumping a dostala jsem hezké ceny a hračky, škoda, že mi Barča pískací talířek hned rozkousala, ale medaile mi zůstala.

fotky

video

Neoficiální závody Nymburk 26.4.2009

Tohle byly naše první neoficiílní závody, skončili jsme tenkrát v agility začátečníků na 16. místě, ale legrace byla. Panička nebyla zvyklá na kopačky a dvakrát sebou buchla na zem, až jsem se lekla, ale nakonec všechno dobře dopadlo a od té doby je to lepší a lepší. Byla to legrace.

fotky