Výcvika a sporty

Když mi bylo půl roku, panička mě vzala na cvičák, abych se seznámila také s jinými pejsky a naučila se, co má umět každý správný pes, aby z něho páníček měl radost.

Tak jsme spolu začaly cvičit. Bylo to fajn, získala jsem nové psí kamarády a naučila jsem se základní cviky jako sednout, lehnout, zůstat a taky štěkat, když mi panička ukáže.

Pak se ale na cvičáku objevila naše nová kamarádka Lenka se svým pejskem Atosem (Atosek je dlouhosrstá kolie) a začala tu trénovat agility. To bylo to, na co jsme asi čekaly. Hned jsme se s paničkou přidaly. Je to bezva, moc nás to baví, i když mě se někdy nechce a radši bych očuchávala všechno možné, ale většinou se opravdu snažím. Když se mi něco povede, dostanu vždycky nějakou dobrou mlsku a to já moc ráda.

V našem agility klubu, který se jmenuje Primavera, máme moc fajn kamarády.

Můj nejlepší kamarád je Atosek, dokonce u nás byl jednou na týden na prázdninách, když mu panička odjela na dovolenou.

Na jaře se  chystáme na naše první neoficiální závody, tak musíme ještě pilně trénovat. Zajímáme se ale i o jiné psí sporty. Moc se mi líbí dogfrisbee, protože strašně ráda aportuji, taky už se mi podařilo ztratit dva talíře.

Také teď zkoušíme obedienci,ale chce to velkou trpělivost. Jedenou bych si ráda zkusila i coursing, no je toho opravdu hodně, co bychom se s paničkou ještě chtěly naučit a vyzkoušet.

Hlavně, že nikdy není nuda.

Fotogalerie: Výcvika a sporty